THE LONGEST AND THE HARDEST NON-STOP ULTRACYCLING RACE IN EUROPE!

start Vsetín, 13. 8. 2020 v 16:00

NEWS

current information and photo gallery from the race HERE

12. 8. 2020

Live tracking and detailed map you can find on the webside

https://1url.cz/UzsOM

10. 8. 2020

Samozřejmě z průběhu závodu budeme průběžně zveřejňovat informace a fotogalerie. 

Pozorně nás sledujte jak zde, tak na Facebooku a Instagramu RACAS!

Celou akci budeme doprovázet společně s fotografem a kamerou, takže se pokusíme maximálně zachytit to sportovní tak dlouhé trase. A zároveň se pokusíme zachytit a zprostředkovat i pestrou krajinu, vždyť objedeme celé Česko a Slovensko! ;-)


6. 8. 2020

za týden odstartují naši dva borci do prologu ze vsetínského Dolního náměstí , konkrétně ve čtvrtek 13. 8. 2020 po 16 hod.
A jak dlouho jim bude trasa dlouhá 3.540 km trvat? Ani jeden z nich to nechce odhadovat, je to přece jen velká zátěž a hlavně velká neznámá. 

V případě Dana Polmana můžeme vycházet z jeho zkušeností s podobnými závody a pokud by se mu podařilo jet podobné tempo jako na jeho dosud největší výzvě RAAM, zabralo by mu to celé zhruba týden. Při tomto tempu by byl průjezd Vsetínem do slovenské poloviny zřejmě v pondělí 17. 8.

Jirka Severa je v odhadech ještě opatrnější, ale rád by udržel tempo kolem 350 km denně a limit má tak nastavený na 10 dnů, nicméně nelze odhadnout, co v takové zátěži tělo udělá po par dnech, stejně jako nelze předvídat vývoj počasí, které na tempo bude mít významný vliv...

Každopádně my o pohybu obou budeme mít přesný přehled, oba totiž na svém kole povezou sledovací zařízení a odkaz na jejich polohu s minutovou aktualizací bude na webu závodu.

Ke sledování využijeme služeb firmy ONI system, se kterou spolupracujeme už několik let i při závodu 1000 Miles Adventue

31. 7. 2020

V uplynulém týdnu jsme projeli a aktualizovali trasu závodu. Konečné parametry jsou 3.540 Km a cca 36.000 m převýšení!

Připravujeme podrobnější harmonogram předpokládaných průjezdů závodníků, abyste je mohli podpořit přímo na trase. Samozřejmě o jejich pozici budete mít přehled díky GPS trackeru a průběžným informacím zde na webu a na sociálních sítích!