O ZÁVODU


RACE AROUND CZECHIA AND SLOVAKIA


Non-stop ultracyklistický závod okolo Česka a Slovenska.
Trasa je dlouhá cca 3.540 km s převýšením okolo 36.000 metrů


V roce 2020 se uskuteční prolog závodu


Sledujte na trase dvojici Jirka Severa a Dan Polman, jak se poperou s jejími nástrahami.
V roce 2021 dostanete příležitost se přihlásit do plnohodnotného závodu!

Zdolej trasu, která si nezadá s největšími závody světa!
Převýšení jako na RAAM, délka převyšující RAA.


To je RACAS!Závod navazuje na akci Okolo Česka, kterou uspořádal v roce 2019 Jirka Severa, autor myšlenky a trasy závodu. 

"Dal jsem dohromady trasu kolem Česka a partu lidí. Jeli jsme tenkrát etapově po cca 200 km denně a objeli tak Česko za 9 dnů. Spaní jsme měli domluvené dopředu a měli jsme jedno doprovodné auto s věcmi. Protože se jelo dobře, měl jsem chuť pokračovat, tak vznikl nápad podobně natrasovat i Slovensko"

Jelikož se myšlenka začala rozrůstat a jízda ve skupině jako "výlet" nedávala smysl, přičemž trasa nabrala velmi zajímavé parametry, rozhodl se to Jirka zkusit "posunout" na profesionálnější úroveň. Spojil tak síly s produkční agenturou Valachiarun.cz, která má se závody podobného "ultra" formátu zkušenosti. 

Plány na rok 2020 však zbrzdila pandemie Koronaviru, proto jsme hledali nějakou zajímavou variantu, jak závod "uvést". A tak došlo ke spojení s předním českým ultramaratoncem  Danem Polmanem, který projede trasu v závodním režimu, abychom měli ten nejlepší možný výstup pro první ročník.