DAY 8

29/08/2020

Osmý den začal Dan Polman těsně před vjezdem do Bratislavy a v tu chvíli mu do cíle scházelo jen málo přes 400 km. Počasí dál relativně přálo, ačkoli teplo bylo až zbytečně velké, ale pořád lepší než propršené předchozí dny!

Každopádně vidina blízkého cíle byla silná a Dan tak měl o motivaci postaráno. I v kombinaci s lepším počasím se tak tradičně pokusil poslední den "potáhnout". Byť nakonec na hodinku musel v noci zalehnout a doprovodný tým měl co dělat mu po probuzení vysvětlit, kde je a co tam dělá, nakonec usedl na kolo a pokračoval v cestě. V součtu tak za poslední den urazil 464 km a bylo jen otázkou času, kdy nakonec dorazí do cíle na Dolním náměstí ve Vsetíně. Připraveni na něj jsme byli už kolem jedné odpoledne, ale poslední stoupání na Makov a následně "k partyzánovi" je zrádné, takže meta 190 hodin nepadla. Ale na spadnutí rozhodně byl čas pod 8 dnů, čili začínající číslovkou 7!

Dan Polman nakonec na Vsetín přijel krátce po čtvrt na tři a tak premiérový cílový čas zní 7 dnů, 23 hodin a 5 minut

Nyní nezbývá, než Dandovi za tento víkend pogratulovat a poděkovat. Jak jsme několikrát podotkli, šlo o prolog, kdy Dan neměl rovnocenného soupeře a jeho boj byl především s časem a vlastní únavou. Ale když si člověk uvědomí, že trasa je dlouhá 3.540 km, což je běžná cesta na dovolenou k moři a zpět a to dokonce dvakrát, kdy i v autě je člověk hodně rozbitý, je to obdivuhodný výkon.

My teď musíme zpracovat velké množství posbíraného materiálu a brzy přineseme video z cesty Dana i Jirky.

Čeká nás nyní mnoho času a práce s přípravou prvního regulérního ročníku. Snad během podzimu přineseme kompletní propozice a spustíme registraci. Po akci jsme mluvili s Danem a dostali první zpětnou vazbu. Podle něj je závod opravdu velmi náročný a rozhodně si nezadá s top závody světa. Mnohé cesty jsou rozbité, některé úseky jsou náročné, ale celkově trasa je pestrá a "poctivá". Dokonce došlo ke srovnávání s akcí jako RAAM - Race Across America, což by bylo skvělé!

Finální výsledek Dana: 
osmý den závodu Dan ujel 464 a celkově ujel 3.540 km

Fotogalerie a video z dojezdu ZDE